SNPure Spin Kolon gDNA İzolasyon Kiti
SNPure Kandan ve Biyolojik Sıvılardan Genomik DNA izolasyon kiti, Sektörün iki liderinden biri olan Macherey-Nagel tarafından SNP Biyoteknoloji için özel olarak üretilmektedir.

Yüksek kaliteli polimer kullanılmış Spin Kolon içeren bu kit ile, Agaroz jel PCR ve Real Time PCR çalışmalarına son derece uygun saflık, miktar ve kalitede DNA izolasyonu yapılmaktadır.

PCR çalışmalarında, izole edilen DNA’nın miktarı ve saflığı oldukça önemlidir. Daha da önemlisi çoğalabilme özelliğinde DNA izolasyonunun gerçekleşmiş olmasıdır. “Unit of Amplifiable DNA” bir DNA izolasyon kitinde aranması gereken en önemli özellik olmalıdır.

Piyasada oldukça sık kullanılan en iyi iki farklı spin kolon DNA izolasyon kiti ve sıvı bazlı bir DNA izolasyon kiti ile SNPure spin kolon DNA izolasyon kiti, Ar-Ge laboratuarımızda yapılan bir çalışma ile karşılaştırıldı. Bu çalışmada taze kan, 1 ay buzdolabında bekletilmiş ve 3 ay derin dondurucuda saklanmış kan örnekleri kullanıldı.

Bütün örneklerden ve kitlerden izole edilen DNA örneklerinin öncelikle spectrofotometrik ölçümleri yapıldı. Bu sonuçlara göre sıralama Sıvı Bazlı DNA izolasyon kiti, SNPure, Kit A ve Kit B olarak gerçekleşti (Tablo 1). Bütün DNA örnekleri ile, önceden test edilmiş primerler kullanılarak agaroz jel PCR yapıldı. Bu sonuçlara göre, bütün DNA örnekleri ile amplifikasyon gerçekleşti (Tablo2). Yine bilinen primerler ve problar kullanarak yaptığımız Real Time PCR testlerinde en iyi sonuçlar, SNPure kiti ile elde edildi (Tablo 3).
 

 
Dr. ZEYDANLI Hayat Bilimleri Tic. Ltd. Şti.• Oguzlar Mahallesi 1392. Sokak 21/5 06520 Balgat Ankara • Tel: 0312 285 85 40 • Fax: 0312 285 85 41
e-mail: info@drzeydanli.com.tr

Web Tasarım: AdaNET